Ümit Besen 2014

YENİ ALBÜM “ÜMİT BESEN 2014” 10 EYLÜL’DE MÜZİK MARKETLERDE


İlk çıkışını 1980 yılında ŞİKAYETİM VAR albümü ile yapan, kendisine ait yüzlerce eseri ve seslendirdiği 500’e yakın eserle, 80’lere ve Türkiye Müzik tarihine damgasını vuran Efsane Sanatçı Ümit Besen,  30 albümün ardından verdiği 6 yıl aradan sonra yeni eserlerinden oluşan ÜMİT BESEN 2014 isimli albümüyle sevenleriyle buluşuyor.

ÜMİT BESEN 2014 albümü, kalıplara sığmayan benzersiz “ÜMİT BESEN TARZI”nı yansıtan eserleri barındırıyor. Ağırlıklı olarak Ümit Besen’in söz ve müziklerinden oluşan parçaların yer aldığı albümde “Bir Gün Kapına “,  “Her Gece O’nun İçin” ” Vefasız Aleme” ve sözleri kızı Ezgi Besen’e ait Gözlerinde Kayboldum isimli parçalar öne çıkan eserler arasında. Ümit Besen’in repertuarına aldığı  “İzmir” isimli parça ise 80’li yıllarda Sanatçı’nın sahne hayatında ayrı bir öneme sahip olan İzmir’e ve Ümit Besen fırtınasının estiği İzmir Fuarı günlerine bir göz kırpma niteliğinde.

Albümün yapımında (Aranje Semih Erdoğan, Mastering Muammer Tokmak, Bass gitar İsmail Soyberk, Klasik gitar Sonay Yağız, Elektro Gitar Murat Tanbay, Perküsyon, İsmail pesluk, Keman,Adnan Karaduman, Mandolin,Tar Mirza Başara, Trompet Merve Dikerman, Tuşlu çalgılar Semih Erdoğan, Mix Evrim İşbilir)  değerli müzisyenlerin katkıları bulunuyor.

Ümit Besen 2014, Sanatçının 1980 yılında piyasaya çıkan Şikayetim Var isimli ilk Long Play  ve devamındaki 24 albümünün yapımını üstlenen Emre Müzik A.Ş etiketiyle 10 Eylül’den itibaren tüm müzik marketlerde.

Basın ve  Menajerlik:

Ezgi Besen

0533 202 40 49

Mail: info@umitbesen.com.tr